تبلیغات
زمین دانلود - دانلود Panda Global Protection 2014

دانلود Panda Global Protection 2014

دوشنبه 30 تیر 1393
05:36 ق.ظ
ER.MH

شرکت اسپانیایی پاندا پس از مدت‌ها غیبت از بازار آنتی‌ویروس‌ها، این بار با یک تحول جدید پا به عرصه گذاشت؛ تحولی که در مدت زمان اندک، منجر به آن شده ‌که پروژه جدید پاندا از جایگاهی قابل احترام در بین دیگر رقبا برخوردار شود و از آن به خصوص در میان آنتی‌ویروس‌های رایگان، یک گزینه مناسب ایجاد کند.‌ شرکت اسپانیولی پاندا، مدت‌هاست ‌در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارد و از‌‌ همان زمان آغاز به کار خود در بیلبائو اسپانیا در سال ۱۹۹۰، به یکی از معروف‌ترین شرکت‌های سازنده آنتی ویروس بدل شد. هنوز هم بسیاری از کاربران قدیمی که خاطراتی از ویندوز ۹۸ دارند، به خوبی آنتی‌ویروس این شرکت را که سیستم را پیش از شروع به کار ویندوز اسکن می‌کرد، به یاد دارند.

اما تقریبا از اوایل هزاره سوم، به یکباره نام و نشان شرکت پاندا و آنتی ویروسش، از بازار امنیت سایبری پاک شد که بخشی از آن ناشی از حضور رقبای قدرتمند جدید ‌و بخشی هم به علت تغییر تمرکز این شرکت بود، ولی در حالی که می‌رفت تا این شرکت و نرم افزار امنیتی آن به کلی از یادها پاک شود، به یکباره با یک تحول بزرگ و جهشی فوق‌العاده به بازار برگشت و توانست در مدت کوتاهی بیشتر رقبای قبلی و جدید خود را پشت سر بگذارد.

در دومین ایستگاه از تور چهار روزه آنتی ویروس‌های رایگان، مقصد ما اسپانیا و شهر بیلبائو و در ‌‌نهایت شرکت پانداست.


این شرکت یک تحول ژنتیک در آنتی ویروس‌ها ایجاد کرد و آن ارائه یک آنتی ویروس ۱۰۰ درصد مبتنی بر تکنولوژی Cloud است. تکنولوژی که این روز‌ها به شدت مورد توجه شرکتهای بزرگ و غول دنیای نرم افزار و وب است. اما Cloud Based بودن این آنتی ویروس به چه معنی است؟

اولین فایده این استفاده از تکنولوژی کلاود در این است که کاربر برای همیشه از شر بروز رسانی‌های آنتی ویروس خلاص می‌شود و دیگر هیچ نیازی به بروز رسانی کردن آنتی ویروس نیست. زیرا تمام محتویات سیستم شما، در آن واحد با پایگاه داده‌های تحت کلاود در سرورهای پاندا تطبیق داده می‌شود و شناسه‌های فایلهای مخرب همگی در این سرور‌ها موجود است، بدون آنکه شما متوجه باشید.

در واقع پاندا فایلهای شما را به شکل آنلاین با داده‌های موجود بر روی سرورهای خود در سراسر دنیا مطابقت می‌دهد و اگر شناسه فایل موجود در سیستم با شناسه موجود در سرور به عنوان فایل مخرب برابری کند، ویروس را از روی سیستم شما پاک می‌کند.

شاید تصور کنید که یک چنین عملیاتی، مستلزم رد و بدل شدن ترافیک سنگین اینترنتی میان سرورهای پاندا و سیستم مبدأ است؛ اما به هیچ وجه این گونه نیست و پاندا در واقع با استفاده از مفهوم Collective Intelligence و مبنا قرار دادن کلاود به طرز شگفت‌انگیزی بدون استفاده زیاد از ترافیک اینترنتی، عملیات خود را انجام می‌دهد.

از سوی دیگر، تحت کلاود بودن این آنتی ویروس یک نقطه قوت دیگر نیز ‌دارد: بدون نیاز به هیچ بروز‌رسانی، به محض آنکه جدید‌ترین نمونه‌های فایل‌های مخرب از سوی هر کدام از کاربران پاندا ‌یا آنتی ویروس‌های دیگر‌ در سرورهای پاندا ثبت شود، به این معناست که سیستم شما در برابر آن در امان است و در واقع پاندا با این فناوری فاصله بین پیدا شدن ویروس‌های جدید تا ایمن کردن همه سیستم‌های متصل به سرور خود در برابر آن‌ها را تقریبا به صفر نزدیک کرده است.