تبلیغات
زمین دانلود - بیدار کردن اژدهای نفوذ در پشت نقاب آندروید

بیدار کردن اژدهای نفوذ در پشت نقاب آندروید

شنبه 4 مرداد 1393
09:15 ب.ظ
ER.MH
در این مطلب چگونگی نصب و استفاده از لینوکس کالی در دستگاه‌های آندرویدی را آموزش می‌دهیم. در طول این آموزش از یک سری اَپ آندرویدی استفاده خواهیم کرد، که در انتهای مطلب چندین جایگزین نیز برای آنها معرفی می‌کنیم.
و اما نیازمندی‌های ما عبارت‌اند از:
۱- حداقل ۵GB فضای خالی روی حافظه داخلی یا خارجی
۲- اینترنت پر سرعت
۳- دستگاه هوشمند روت شده با سیستم عامل آندروید ۲.۱ به بالا (در اینجا از Galaxy Note 2 استفاده می‌کنیم)
۴- برنامه‌ای برای ساختن ایمیج سیستم عامل لینوکس روی حافظه دستگاه، سپس mount کردن و نصب آن. (در اینجا از Linux Deploy استفاده می‌کنیم) *
۵- ترمینالی برای ایجاد ارتباط SSH (در اینجا از Terminal Emulator استفاده می‌کنیم) **
۶- VNC برای اتصال گرافیکی به سیستم عامل مجازی(در اینجا از bVNC Free استفاده می‌کنیم) ***
در گام اول اَپ Linux Deploy را بر روی سیستم خود نصب کنید(می‌توانید آن را از Google Play Store به راحتی دانلود کنید!!!).

پس از نصب، Linux Deploy را اجرا می‌کنیم، توجه داشته باشید که باید بهLinux Deploy، دسترسی سوپر یوزر بدهیم. سپس به قسمت Propertiesرفته و مقدمات نصب لینوکس کالی، به صورت مجازی روی آندروید را به ترتیب زیر انجام می‌دهیم:

۱-در بخش Distribution از بین توزیع‌های گوناگون لینوکس، Kali Linux را انتخاب می‌کنیم.
۲-در بخش Architecture سبک معماری لینوکس خود را انتخاب می‌کنیم (armel یا armhf). (در اینجا armhf را به دلیل سرعت بالاتر انتخاب می‌کنیم.)
۳- در این مرحله در بخش Installation Path مسیر نصب کالی را مشخص می‌کنیم. (در اینجا حافظه داخلی (Internal SD card0) را انتخاب می‌کنیم.)
۴- در نهایت Install را انتخاب و نصب نهایی را تأیید می‌کنیم.
بعد از چند دقیقه لینوکس کالی نصب خواهد شد. پس از نصب، برای متصل شدن به کالی مجازی خود دو راه حل خواهیم داشت؛ SSH یا VNC. در هر دو راهکار، ابتدا باید کالی را راه‌اندازی کنیم. پس در Linux Deploy دکمه استارت را زده و اجرای لینوکس را تائید می‌کنیم.

روش اول- استفاده از SHH:
در این روش از Terminal Emulator استفاده می‌کنیم. نام کاربری اتصال SSH ما برابر با android و password آن برابر با changeme است. حال در Terminal Emulator دستور زیر را برای استفاده از SSH وارد می‌کنیم:

ssh android@127.0.0.1

پس از تائید اتصال، password را وارد می‌کنیم. باید توجه داشته باشید که در صورت اتصال از طریق SSH، نمی‌توان از GUI کالی استفاده کرد. البته بسیاری از ابزارهای نفوذ کالی در محیط کنسولی قابل اجرا هستند از جمله nmap، metasploit، netcat، sqlmap و…

در اینجا برای اطمینان از صحت اتصال SSH با کمک دستورات زیر، metasploit را اجرا می‌کنیم:

sudo su
msfconsole

روش دوم- استفاده از VNC:
در این روش که ساده‌تر به نظر می‌رسد، bVNC Free را اجرا کرده و در بخش VNC Connection Setting، سرور را برابر با ۱۲۷.۰.۰.۱ قرار داده، password (changeme) را وارد می‌کنیم و سپس Connect را می‌زنیم. مشاهده می‌کنیم که میز کار لینوکس کالی با موفقیت بارگذاری می‌شود.

حال وارد محیط گرافیکی کالی شده، ترمینال و سایر بخش ها را اجرا می‌کنیم تا مطمئن شویم همه چیز درست است. اکنون می‌توانیم تمامی ابزارهای کالی را با کمک دستور apt-get install نصب کنیم.