تبلیغات
زمین دانلود - چرا مردم دیگه کم کم دارن به جای Fire Fox از Chrome استفاده میکنند ؟

چرا مردم دیگه کم کم دارن به جای Fire Fox از Chrome استفاده میکنند ؟

جمعه 7 تیر 1392
08:10 ق.ظ
ER.MH

شاید بعضی متعصبین سرسخت فایرفاکس با دیدن عنوان مطلب کمی ناراحت شده باشند ولی مطمئن باشید که برای خود نویسنده نیز انجام این کار و نوشتن این مطلب از همه سخت تر است. برای کسی که گشت و گذار حرفه ای خودش را با فایرفاکس آغاز کرده باشد، با فایرفاکس سایت خود را  راه اندازی کرده باشد، به همه تعریف و تمجید این مرورگر را کرده باشد و حداقل تمامی آشنایان و دوستانش را به سمت استفاده از این مرورگر سوق داده باشد، چیزی سخت تر از این هست که مجبور به رها کردن روباه آتشین زیبایش باشد!!!

همانطور که در ستون سمت راست erthdl مشاهده کرده اید یک لینک همیشگی برای دانلود فایرفاکس وجود دارد. جالب است که در کمتر از ۶ ماه ۴۸۵ نفر (بنابر آمار Spresd Firefox) از این لینک بازدید و ۳۰۲ نفر از آنها اقدام به دانلود این مرورگر کرده اند. یعنی چیزی معادل ۱ الی ۲ نفر در روز توسط erthdl تشویق به استفاده از این مرورگر شده اند. حالا چطور من میتوانم از فایرفاکس دل بکنم.

جواب یک کلمه است : از زمانی که فایرفاکس ۴ پا به عرضه گذاشت!

من از اولین کسانی بودم که فایرفاکس ۴ را دانلود و استفاده کردم. اما اولین شوکی که به من وارد شد این بود : ” از دست دادن تمامی افزونه هایم ! “. عجیب نیست ! فایرفاکسی که فقط به خاطر افزونه هایش معروف بود تمامی آنها را با آپدیت به نسخه جدیدیتر از دست بدهد و ضروری ترین افزونه ها را دیگر ساپورت نکند ( حتی الان که نسخه بتا ۱۱ آن آمده است، باز این مشکل سر جاش هست). پس اینجاست که فایرفاکس مفهوم خود را از دست می دهد.

در همین حوالی بود که یکی از دوستان به اصرار از من خواهش کرد تا از کروم استفاده کنم. ابتدا به خاطر تعصب شدیدم نمیخواستم این کار را انجام دهم، ولی آن حس کنجکاوی عجیبی که در من وجود داشت من را مجبور به استفاده از کروم کرد.

اگر در یک کلمه و خلاصه بگویم : کروم معرکه بود !

سرعت آغاز ، سرعت بارگذاری ، سرعت در باز کردن تب های جدید ، بدون هنگ حتی در باز کردن ۲۰ تب ! و از همه مهم تر : افزونه های گسترده اش!!!

کروم مرورگر رویاهای من بود. سبک ، راحت و دسترسی آسان ! حتی از مرورگر اینترنت اکسپلورر ( لعنت الله علیه ) هم ساده تر بود. زمانیکه رایانه خود را روشن می کنید برای اجرای فایرفاکس حداقل ۱۵ ثاینه ( مینیموم ۱۰ ثانیه ) زمان لازم است تا خودش را پیدا کند ولی کروم در کمتر از ۴ ثانیه آماده استفاده است. صفحه با شکوه وب سایت های پر بازدید، واقعا دسترسی را بسیار آسان و راحت کرده است. سپس افزونه One Number تعداد ایمیل ها و فید های جدید را اعلام می کند.

Spam blocker تمامی سایت های اسپمی را که شما علامت گذاری کرده باشید از لیست جستجوی گوگل حذف می کند. هر زمان که در حال طراحی وب سایتی هستید IE Tab سازگاری آن را با اینترنت اکسپلورر چک میکند. رتبه الکسا هر وب سایت را می توانید توسط افزونه آن مشاهده نمایید و هر کار دیگری که دوست دارید توسط افزونه های پر کاربرد کروم می توانید به آن اضافه کنید.

از لحاظ پوسته نیز کروم دیتابیس بسیار قوی ای دارد و شما حق انتخاب تقریبا هرجور پوسته ای را دارید و میتوانید مرورگرتون رو با آن تزئین کنید. (هرچند من مدل ساده را بیشتر دوست دارم.)

خلاصه دوستان به نظر من اگر فایرفاکس این روند را ادامه دهد ، ممکن است به عاقبت پدرش نت اسکیپ دچار شود و برای همیشه از صحنه روزگار حذف گردد. اما برای مرورگر کروم آینده ای بسیار درخشان را پیش بینی میکنم. حداقل چندین نفر از دوستان حرفه ای من هم به این مرورگر روی آورده اند و ازآن بسیار راضی هستند. به نظر من سرعت و سبک بودن بزرگترین نقاط مثبت در مورد این مرورگر است.

اما حالا چگونه از مرورگرهای دیگه به کروم مهاجرت کنیم؟ مرورگر فایرفاکس کار رو خیلی ساده کرده است. تنها کافیست روی آیکون آچار فرانسه که در سمت راست بالا قرار داره کلیک کنید > روی Options کلیک کنید > به تب Personal Stuff رفته و از Browsing Data روی Import data from another Browser کلیک نمایید > از From میتوانید مرورگر خودتون رو انتخاب کنید و روی Import کلیک کنید.